Windows 9 – wirtualne pulpity (nowe informacje)

Dzień bez nowych informacji na temat Windows 9 dniem straconym. O nowym produkcie Microsoftu wiemy już całkiem sporo – między innymi to, że system zostanie wyposażony w obsługę wirtualnych pulpitów. Teraz dowiedzieliśmy się kilka ciekawych informacji na ten temat.

Wirtualne pulpity to nowa funkcja stworzona z myślą o uporządkowanej pracy z systemem operacyjnym. Podobne rozwiązanie jest już obecne na Linuksie czy chociażby OS X. Użytkownicy mogą uruchamiać większą ilość wirtualnych pulpitów i umieszczać na nich otworzone aplikacje (np. na jednym aplikacje rozrywkowe, na drugim te służące do pracy).

Wysoka ergonomia idzie w parze z wygodną obsługą. Wirtualne pulpity będzie można zmieniać za pomocą specjalnego przycisku umieszczonego na pasku zadań. Dla większej wygody użytkownika, dostępne będą również skróty klawiszowe, a także specjalne gesty myszki, dzięki którym wybierzemy interesujący nas pulpit.

Jakby tego było mało, za pomocą jednego kliknięcia myszką użytkownik będzie mógł posegregować wszystkie otwarte aplikacje według dziedzin – rozrywka, praca, internet itp. Zdaje się, że będzie to w pełni zautomatyzowane.

Wirtualne pulpity prawdopodobnie pojawią się w testowej wersji Windows 9, która zostanie udostępniona już na początku października. 30 września Microsoft organizuje specjalną konferencję, na której zaprezentuje możliwości nowego systemu.

Źródło: Softpedia, Instalki

1 thoughts on “Windows 9 – wirtualne pulpity (nowe informacje)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *