Wireless Display Adapter czyli “Chromecast” od Microsoftu

Google Chromecast to ciekawe i niedrogie urządzenie, które pozwala przesyłać obraz z urządzenia mobilnego czy notebooka bezpośrednio na ekran telewizora wyposażonego w złącze HDMI. Microsoft wprowadził właśnie do swojej oferty podobne rozwiązanie.

Microsoft Wireless Display Adapter to niewielkie urządzenie, które podłącza się do portu HDMI telewizora. Gadżet łączy się bezprzewodowo z naszymi tabletami, smartfonami czy notebookami i wyświetla kopię obrazu na większym ekranie. Do tego celu wykorzystywana jest technologia Miracast.

Zasady funkcjonowania są podobne do Google Chromecast. Za pomocą dongle’a możemy prezentować zdjęcia pochodzące z urządzenia mobilnego na większym ekranie, odtwarzać filmy, przeglądać prezentacje w PowerPoincie itp. Gadżet przyda się zarówno do domowej rozrywki, jak i w pracy w sali konferencyjnej.

Microsoft Wireless Display Adapter
Podłączenie urządzenia do telewizora

Aby połączyć się z urządzeniem, nasz sprzęt musi obsługiwać technologię Miracast. To w zasadzie tyle. Microsoft podkreśla, że gadżet działa zarówno z Windowsem, Windows Phone, jak i z Androidem i to właśnie pod tym względem ma przewagę nad Google Chromecast.

Microsoft Wireless Display Adapter 2
Przesyłanie obrazu bezpośrednio do telewizora

Przy okazji Microsoft Wireless Display Adapter jest niemal dwa razy droższy od swojego konkurenta. Gigant z Redmond wycenił swoje urządzenie na niemal 60 dolarów. Gadżet jest już dostępny w przedsprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Nie wiadomo, kiedy trafi w inne regiony świata.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *