Darmowa licencja Office 365 dla studentów (ułatwienia)

Office 365 to jeden z najważniejszych produktów Microsoftu, który w zamyśle firmy ma przenieść wszelkie prace biurowe bezpośrednio do chmury. Gigant z Redmond postanowił ułatwić proces uzyskania darmowej licencji przez studentów.

Microsoft oferuje Office 365 dla wszystkich studentów, których uczelnie należą do specjalnego programu Student Advantage. Dotychczas o przyznanie licencji starały się władze uczelni, co nie zawsze wiązało się z szybkim otrzymaniem pakietu biurowego.

Z tego też względu amerykańska firma postanowiła ułatwić cały proces. Od teraz studenci mogą się sami logować na specjalnej stronie internetowej. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktualnego adresu e-mail w domenie uczelni. To właśnie na tej podstawie system sprawdzi, czy wybrana osoba może otrzymać darmową licencję Office 365 i wyśle ją do zainteresowanego.

W ramach licencji studenci mogą otrzymać najnowszą wersję Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access oraz Publisher. Każda z tych pozycji może być zainstalowana na pięciu urządzeniach. Student będzie ponadto dysponować 1 TB przestrzeni na dysku sieciowym OneDrive.

Nowe zasady dotyczą aktualnie wyłącznie terenu Stanów Zjednoczonych, jednak Microsoft obiecuje, że do końca roku program będzie aktywny także w innych regionach świata – również w Polsce.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *