Tablet z Windows 8.1 za 260 złotych?

Tanie tablety były dotychczas domeną wyłącznie systemu Android. Microsoft zdecydował się jakiś czas temu znieść opłaty licencyjne dla mniejszych urządzeń, przez co producenci mogą dostarczać tanie rozwiązania oparte na popularnych kafelkach. Najnowszy model będzie kosztował około 260 złotych!

Już podczas targów IFA 2014 część producentów zaprezentowała tablety z Windowsem, które będą kosztować mniej, jak 100 euro. Chińska firma postanowiła pójść o krok dalej, przedstawiając urządzenie mieszczące się w cenie 63 euro, czyli około 260 złotych. Co dostaniemy w zamian?

Po tak budżetowej konstrukcji nie można się oczywiście spodziewać zaawansowanej specyfikacji technicznej. Pipo Work W4 zostanie wyposażony w 8-calowy ekran IPS działający w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sercem urządzenia będzie czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F i 1 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika przygotowano 16 GB przestrzeni.

Tablet otrzyma ponadto Bluetooth, Wi-Fi i dwa aparaty fotograficzne – główny 2 Mpix oraz przedni 0,3 Mpix. Całość zasilana przez baterię o pojemności 4500 mAh. Na pokładzie znajdzie się oczywiście system operacyjny Windows 8.1 z Bing.

PiPO Work W4.1
Pipo Work W4

Użytkownik, który zdecyduje się na zakup, otrzyma dodatkowo roczną subskrypcję Office 365 Personal.

Pipo Work W4 jest przeznaczony przede wszystkim na azjatycki rynek. Aktualnie nie wiadomo, czy pojawi się również w innych regionach świata.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *