Windows 9 otrzyma odświeżony eksplorator plików

Windows 9 zostanie zaprezentowany szerszej publiczności w następnym tygodniu, jednak już teraz wiemy całkiem sporo na jego temat. Do sieci ciągle wypływają kolejne informacje – między innymi te dotyczące wyglądu eksploratora plików.

Zmiany, o których mowa, są raczej kosmetyczne, jednak najbardziej zagorzali użytkownicy okienek Microsoftu od razu powinni je dostrzec. Główny odnośnik do naszych plików nie będzie się już nazywał „Ten komputer”, zamiast tego otrzymamy nazwę „Dom” (a przynajmniej tak wynika z opublikowanych screenów). Z tego miejsca będziemy mogli przejść do odpowiednich pozycji.

A znajdą się wśród nich nie tylko „Ten komputer”, sieć czy ostatnio pobrane pliki, ale również ostatnio używane dokumenty, czego dotychczas nie było w żadnym systemie Microsoftu. Z boku znajdzie się także odnośnik do dysku sieciowego OneDrive.

Eksplorator plików w Windows 9

Eksplorator plików w Windows 9

Co ciekawe, wśród opcji związanych z plikami pojawi się przycisk „Share”, umożliwiający szybkie dzielenie się wybraną pozycją z innymi osobami czy też aplikacjami. Będzie to działać na podobnej zasadzie, jak w Windows Phone. Funkcję tę znają również użytkownicy Androida. Prawdopodobnie będzie ona wykorzystywać „kafelkowe” aplikacje zainstalowane w systemie.

Funkcja Share w Windows 9

Funkcja „Share”

Źródło: Neowin

1 thoughts on “Windows 9 otrzyma odświeżony eksplorator plików

  1. Ehhhh Wolałem jak był podział na dyski twarde napędy i dyski wymienne a teraz wszystko do jednego wpakowali. Miejsce plików takie jak tekstowe Obrazy muzyka itd były w dokumentach a nie w Moim komputerze czy jak to się będzie teraz zwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *