Windows 9 – ostatni system operacyjny Microsoftu?

Microsoft szykuje się do premiery kolejnego systemu operacyjnego, który będzie następcą kontrowersyjnego w wielu kręgach Windowsa 8. Wraz z nadejściem nowej platformy Microsoft może się zdecydować na zmianę modelu dystrybucji swoich produktów. Windows 9 będzie ostatnią edycją popularnego systemu?

Nowe wieści jak zwykle pochodzą od dobrze poinformowanej Mary Jo Foley, która jest ściśle powiązana z Microsoftem. Według niej Microsoft wyda Windows Threshold (kodowa nazwa Windows 9) i skupi się na mniejszych, miesięcznych aktualizacjach, w ramach których będzie dostarczał nowe funkcjonalności.

Zatem zamiast wydawać co kilka lat kolejne wersje systemu – Windows 10, 11, 12 itp., gigant z Redmond będzie pracował nad jednym produktem, dostarczając do niego nowe rozwiązania. Aktualnie nie wiadomo jednak, w jaki sposób naliczane byłyby opłaty licencyjne za system, w końcu firma musi na czymś zarabiać.

Jak już informowaliśmy wcześniej, wersja testowa Windows 9 powinna się pojawić na przełomie września i października. Mary Jo Foley zdobyła informacje na temat wersji próbnej systemu przygotowanej pod architekturę ARM. Ta ma zadebiutować na początku przyszłego roku i prawdopodobnie będzie dostępna zarówno na tablety, jak i smartfony z Windows Phone.

Według wczesnych informacji, wersja ARM nie będzie w ogóle posiadała klasycznego pulpitu. Zamiast tego Microsoft zrobi użytek z całkowicie odmienionego ekranu startowego.

Finalna wersja Windows 9 ma zadebiutować wiosną 2015 roku. Wtedy też przekonamy się, czy rewolucja, jaką zaserwuje nam Microsoft, przyczyni się do wzrostu popularności amerykańskiego systemu.

Źródło: ZD Net

3 thoughts on “Windows 9 – ostatni system operacyjny Microsoftu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *