Tak wygląda Windows 9 (zdjęcia)

Windows 9 ma zostać oficjalnie zaprezentowany pod koniec września, jednak już teraz niektórzy z partnerów Microsoftu otrzymali wczesną wersję rozwojową. To właśnie dzięki temu do sieci wyciekły pierwsze screeny w pełnej okazałości przedstawiające nową wersję systemu. Jest Menu Start!

Niemiecki portal ComputerBase.de wszedł w posiadanie pokaźnej galerii screenów przedstawiających Windows 9. Jak możemy wyczytać z notki, Microsoft nie zdecydował się jeszcze odnośnie nazewnictwa nowego systemu. Starsze wersje były okraszone nazwą Windows 8.1 Pro, podczas gdy najnowsza to po prostu Windows Technical Preview. Aktualnie niejasne jest, w jakiej formie zadebiutuje gotowa wersja systemu. Być może Microsoft ograniczy się do nazwy „Windows”, gdyż według plotek gigant z Redmond zamierza nieprzerwanie rozwijać ten produkt, nie wydając kolejnej wersji.

To, co najbardziej interesuje jednak użytkowników, zostało potwierdzone – Menu Start powróciło. Na zdjęciach możemy zauważyć klasyczne Menu Start, na którym znalazło się również miejsce dla kafelkowych aplikacji Metro. Zajmują one połowę menu i zostały umieszczone po prawej stronie.

Windows 9 Technical Preview 1
Menu Start powróciło do Windows 9

Poszczególne aplikacje Metro będzie można otwierać w okienkach, które dowolnie zmniejszymy – podobnie jak zwykłe programy. Redaktorzy ComputerBase.de wskazują, że wcześniejsze doniesienia na temat ekranu startowego były prawdziwe. Jeżeli nasze urządzenie nie posiada dotykowego ekranu, kafelkowy widok startowy nie będzie po prostu dostępny, a system uruchomi się bezpośrednio do klasycznego pulpitu

Windows 9 Technical preview 3
Aplikacje Metro w okienkach

Potwierdził się również panel notyfikacji, o którym pisaliśmy w weekend. Został on umieszczony w prawym dolnym rogu pulpitu:

Windows 9 Technical preview 2

Panel notyfikacji

Co ciekawe, z jednego ze screenów wynika, że pasek Charms wciąż będzie dostępny po najechaniu w prawy górny róg ekranu, choć istnieje możliwość jego wyłączenia. Obecne będą także wirtualne pulpity – kolejna plotka została zatem potwierdzona.

Windows 9 Technical preview 4
Wirtualne pulpity w Windows 9

Najnowszy system operacyjny Microsoftu zapowiada się niezwykle ciekawie. Więcej na jego temat powinniśmy się dowiedzieć już 30 września, wtedy bowiem może się pojawić wersja testowa dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Więcej screenów nowego Windowsa można znaleźć w tym miejscu.

Źródło: ComputerBase.de

1 thoughts on “Tak wygląda Windows 9 (zdjęcia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *