Windows 9 otrzyma centrum notyfikacji

Premiera wersji testowej Windowsa 9 coraz bliżej, a w sieci pojawiają się kolejne szczegóły na temat konstrukcji nowego produktu Microsoftu. Oprócz mocno wyczekiwanego Menu Start, użytkownicy mogą otrzymać także centrum notyfikacji, znane chociażby z Windows Phone.

Centrum notyfikacji na Windows Phone znajduje się od niedawna – po raz pierwszy pojawiło się wraz z premierą Windows Phone 8.1. Rozwiązanie to najwyraźniej spodobało się w Redmond, gdyż Microsoft chce zaimplementować podobną opcję w Windows 9.

Centrum notyfikacji będzie działać w dokładnie taki sam sposób, jak na Windows Phone czy chociażby na Androidzie. W systemie wyświetlany będzie specjalny pasek, na którym wyświetlone zostaną najnowsze powiadomienia. Będą one podzielone względem aplikacji oraz wydarzeń (prawdopodobna współpraca z kalendarzem), a obok znajdzie się przycisk, dzięki któremu wyczyścimy listę.

W przeciwieństwie jednak do Windows Phone, centrum notyfikacji na Windows 9 będzie się znajdowało w prawym dolnym rogu ekranu i zajmie niewielką część miejsca, aby nie zabierać użytkownikowi przestrzeni roboczej. Gdy powiadomień będzie dużo, pojawi się specjalna opcja do przewijania. Okienko nie będzie się zatem powiększać.

Funkcja ma obecnie bardzo prostą formę – nie znajdziemy tu odnośników do ustawień czy innych aplikacji. Pojawią się tylko i wyłącznie powiadomienia.

Wersja testowa Windows 9 powinna się pojawić już 30 września. Wtedy też Microsoft organizuje specjalną konferencję.

Źródło: Neowin, Instalki

1 thoughts on “Windows 9 otrzyma centrum notyfikacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *