Microsoft planuje porzucić marki Nokia i Windows Phone

Microsoft jest w trakcie przeobrażania swoich produktów i usług. Po przejęciu Nokii sporo zamieszania sprawiło nazewnictwo kolejnych smartfonów z Windows Phone. Wszystko wskazuje jednak na to, że gigant z Redmond ma już wypracowany odpowiedni schemat, według którego będzie nazywał swoje nowe urządzenia.

Serwis Geek On Gadgets dotarł do wewnętrznego dokumentu, który przedstawia schemat nazewnictwa kolejnych urządzeń z serii Nokia Lumia. Według niego z nazwy zniknie człon „Nokia”. Microsoft zachowuje jednak markę Lumia, gdyż ta zdążyła się już zakorzenić w świadomości użytkowników.

Co ciekawe, zmiany dosięgną również Windows Phone. Jak wiadomo, w następnym roku Microsoft chce zunifikować wszystkie systemu w jeden produkt. Z tego też względu marka Windows Phone zniknie z rynku, a mobilny system będzie reklamowany jako Windows.

New Windows logo
Tak będzie reklamowany Windows Phone

Zmiany dotyczące nazewnictwa smartfonów wejdą w życie już w okresie świątecznym. Wtedy też powinniśmy się ostatecznie pożegnać z logiem Nokii, przynajmniej w odniesieniu do urządzeń mobilnych.

Źródło: Geek On Gadgets, Instalki

2 thoughts on “Microsoft planuje porzucić marki Nokia i Windows Phone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *