Prediction Lab: przewidywanie przyszłość na podstawie Binga

Choć wczoraj na specjalnej konferencji Microsoft zaprezentował Windowsa 10, nie jest to jedyny ciekawy projekt tej firmy. Gigant z Redmond uruchomił również ostatnio witrynę Prediction Lab, na której zamierza przewidywać przyszłość.

Pierwsze przymiarki do tego typu działalności mieliśmy okazję zaobserwować już w czasie ostatniego mundialu, kiedy to Cortana całkiem trafnie typowała wyniki meczów. Teraz, zespół odpowiedzialny za tamten eksperyment idzie krok dalej. Powołano do życia Prediction Lab, stronę na której będzie przewidywana szansa na wystąpienie pewnych zdarzeń w przyszłości, zarówno kulturalnych, sportowych czy politycznych. Twórcom marzy się nawet określenie zawczasu wyników wyborów.

Na czym polega cały projekt? Prediction Lab opiera swoje przewidywania na zasobach oraz algorytmach Binga. Wyszukiwarka pod specjalnym kątem analizuje dany temat i stara się wychwycić jak najwięcej opinii oraz połączeń między nimi. Na stronie Microsoftu również możecie sami zagłosować w danym temacie. Czy Expedition Lab będzie w stanie trafnie przewidywać przyszłość? To się dopiero okaże. Pierwszym poważnym testem mają być zbliżające się wybory w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *