Desktopowy Windows 10 został zainstalowany na Lumii 1520

Microsoft już jakiś czas temu oficjalnie potwierdził, że rozwój smartfonów z systemem Windows Phone został całkowicie wstrzymany. Najbardziej zagorzali fani do tej pory pracują jednak nad własnymi modyfikacjami.

Jeden z nich – Gustave M. – postanowił zainstalować Windowsa RT (specjalna wersja Windowsa 8), jak również Windowsa 10 (w wersji ARM) na Lumii 1520, która niegdyś reklamowana była jako flagowiec Microsoftu.

To oczywiście wyłącznie projekt testowy. W rzeczywistości funkcjonalność desktopowego systemu na smartfonie jest znikoma. Nie działa nawet ekran dotykowy, choć nawet jeśli byłoby inaczej, trudno oczekiwać, by obsługa była wygodna bez klawiatury i myszki. Interfejs nie został po prostu przystosowany do tak małego ekranu.

Windows 10 Lumia
Windows 10 (ARM) zainstalowany na Lumii 1520

Kolejne wyzwanie

Kolejnym wyzwaniem dla domorosłych deweloperów jest przeniesienie Androida na urządzenia z Windows Phone. Dzięki temu część smartfonów zyskałaby drugie życie i dostęp do aplikacji, które na mobilnym Windowsie od dawna nie są lub nigdy nie były obsługiwane.

Prace nad takim projektem już trwają, choć oczywiście nie wiadomo, kiedy dobiegną końca i czy ostatecznie zakończą się powodzeniem. Użytkownikom smartfonów Microsoftu nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki.

Źródło: Softpedia via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *