Wyciekły zdjęcia nowej wersji kontrolera Xbox Elite

Nowy xbox elite

Xbox Elite to gamepad do konsoli Microsoftu, stworzony z myślą o wymagających graczach. Choć cena urządzenia potrafi przestraszyć, kontroler jest chwalony za wygodę użytkowania i spore możliwości modyfikowania jego budowy.

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft przygotowuje kolejną wersję gamepada. Kilka przecieków właśnie pojawiło się w sieci.

Druga edycja Xbox Elite ma garściami czerpać ze swojego poprzednika i poprawić te elementy, które zawiodły w pierwowzorze. Microsoft doda między innymi moduł Bluetooth, dzięki czemu gamepad bezproblemowo podłączymy do komputera.

Nowy Xbox elite
Nieoficjalne zdjęcie nowego Xbox Elite

Będzie też połączenie za pomocą kabla, przy wykorzystaniu złącza USB Typu-C. Nowy Xbox Elite otrzyma ponadto wbudowaną baterię, którą będzie można ładować za pomocą złącza podobnego do Apple MagSafe.

Zmieniła się też budowa kontrolera. Z udostępnionych dotychczas w sieci nieoficjalnych zdjęć wynika, że sprzęt otrzyma nowe „rączki”, które umożliwią pewny chwyt nawet w trakcie intensywnej akcji.

Nowy Xbox elite
Nieoficjalne zdjęcie nowej wersji Xbox Elite

Będzie też trzystopniowa blokada spustów oraz przełącznik profilów, obsługujący do trzech różnych konfiguracji jednocześnie. Możliwe będzie nawet wyregulowanie napięcia gałki.

Obecnie nie wiadomo, kiedy można się spodziewać premiery nowej wersji kontrolera. Być może Microsoft zdecyduje się na ujawnienie podczas Game Developer Conference w marcu lub na targach E3 w czerwcu.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *