Deweloperzy otrzymali SDK Windows Phone 8.1. Poznaliśmy pierwsze nowości

Firma Microsoft udostępniła wersję deweloperską Windows Phone 8.1 zamkniętemu gronu osób, dzięki czemu w sieci pojawiło się mnóstwo informacji na temat nowości i zmian, jakie czekają nas w kafelkowym mobilnym systemie operacyjnym. Czy Microsoft zmierza w dobrą stronę?

Choć na rewolucję raczej się nie zanosi, użytkownicy Windows Phone 8 i tak mogą być zadowoleni. Lista zmian, jaka wyciekła na Reddicie jest bowiem ogromna, a większość z nich wydaje się być sensowna.

Windows Phone 8.1 jest już projektowany pod kątem unifikacji systemów operacyjnych Microsoftu. Mowa tu o jednym sklepie z aplikacjami zarówno dla Windows Phone, jak i Windows RT. Wśród największych zmian warto wymienić możliwość wybrania własnej aplikacji tekstowej, za pomocą której będziemy wysyłać wiadomości. Ich wpisywanie również zostanie ułatwione dzięki unifikacji ze swype, czyli modułowi, który pozwala wprowadzać tekst bez odrywania palca od ekranu.

Windows Phone 8.1 umożliwi zapisywanie aplikacji na karcie pamięci. Zarządzanie programami będzie nieco zmienione. Przycisk wstecz, którego Microsoft chciał się pozbyć, uśpi aplikację. Jej wyłączenie nastąpi po przeciągnięciu palcem z góry na dół (podobnie jak aktualnie ma to miejsce w Windows 8). Ponadto użytkownicy otrzymają zaawansowany menedżer plików.

wp81_new1
Nowości w Windows Phone 8.1

Nowa wersja Windows Phone otrzyma Internet Explorer 11, a aplikacja odpowiedzialna za odtwarzanie muzyki i filmów zostanie rozdzielona na dwie oddzielne. SkyDrive zostanie przemianowany na OneDrive, a nowy program Battery Power Sense pozwoli określić, który proces pożera najwięcej baterii.

Aktualizacja 8.1 to także zmiany kosmetyczne. Kafelki, podobnie jak w Windows 8.1, otrzymają większy rozmiar. Powiadomienia będzie natomiast można usuwać poprzez przeciągnięcie palcem po wybranym kafelku.

wp81_new
Nowości w Windows Phone 8.1

Microsoft doda również wsparcie dla Wi-Fi Direct, WebGL, iCloud, stereoskopowego 3D oraz VPN. Niestety aktualnie dostępna wersja nie zawiera Cortany, czyli osobistego asystenta na podobieństwo Siri. Nie uświadczono także szumnie zapowiadanego centrum powiadomień.

Więcej informacji na temat Windows Phone 8.1 można uzyskać w tym miejscu.

Źródło: Reddit, Neowin

1 thoughts on “Deweloperzy otrzymali SDK Windows Phone 8.1. Poznaliśmy pierwsze nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *