Pierwsze szczegóły na temat usługi Office Online

Office Web Apps już na starcie pozbawiony był wielu praktycznych funkcji, przez co nie udało mu się zdobyć popularności na miarę Dokumentów Google. W listopadzie dodano wprawdzie nowe funkcje, jak choćby edycja dokumentu przez więcej niż jedną osobę w tym samym czasie, jednak od tamtej pory nie odnotowano znaczącego wzrostu zainteresowania usługą. Najnowsze informacje wskazują, że Microsoft całkowicie zrezygnuje z tej marki, o czym świadczy zapowiedź Office Online.

Wygląda na to, że rebranding nie zakończy się wyłącznie na usłudze SkyDrive i już wkrótce miejsce Office Web Apps może zastąpić Office Online. Serwis ZDnet opublikował infografikę, która porównuje możliwości Office Online z usługami Office 365 w wersji Home Premium oraz University. Co ciekawe, grafika ta pojawiła się również na stronie Microsoftu, jednak z niewiadomych przyczyn została szybko zdjęta – czyżby przypadkowy (a może celowy) wyciek?

officeonlinescr112
Porównanie funkcji Office Online z możliwościami pakietów Office 365

W sieci nic nie ginie, przez co według nowej informacji, Office Online oferować będzie za darmo praktycznie wszystkie znane już z Office Web Apps funkcje – m.in. darmową wersję aplikacji Word, Excel, PowerPoint czy OneNote. Użytkownicy mają również otrzymać za darmo 7 GB przestrzeni dyskowej za pośrednictwem zintegrowanego SkyDrive (a w przyszłości OneDrive). Jak spekuluje serwis ZDNet, rebranding ma się zakończyć wraz z najnowszą aktualizacją Office 2013, co może nastąpić jeszcze w pierwszym kwartale 2014 roku.

Źródło: ZDnet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *