Dialer na Androida od Microsoftu?

Choć do stworzenia własnej wersji Androida jeszcze daleka droga, Microsoft coraz częściej spogląda ku tej platformie.

Według nieoficjalnych informacji gigant z Redmond pracuje nad specjalnym dialerem na Androida, czyli aplikacją, za pomocą której wykonujemy połączenia telefoniczne.

O całej sprawie donosi serwis Gadgets 360, powołując się na własne źródła. Według redaktorów tego portalu Microsoft testuje już wspomniany dialer na terenie Indii.

Dialer jest rzekomo tworzony przez zespół Microsoft Skype i będzie zawierał możliwość wykonywania połączeń wideo w zasięgu 2G i 3G. Aplikacja teoretycznie powinna pozwolić zastąpić systemowy dialer, który jest preinstalowany przez producenta.

Dialer będzie posiadał kilka unikalnych funkcji, które wyróżnią go od innych aplikacji tego typu. Pozwoli on na przeglądanie swoich kontaktów – co jest oczywiste – jak również na wyświetlanie numerów telefonów osób i miejsc znajdujących się w pobliżu. W taki sposób szybko znajdziemy np. telefon do restauracji znajdującej się w okolicy.

Dialer na Androida od Microsoftu
Dialer na Androida od Microsoftu

Aplikacja będzie również pomagała identyfikować nieznane numery, które do nas dzwonią. Podczas połączenia przychodzącego przeszuka dostępną bazę i w miarę możliwości wyświetli informacje na temat dzwoniącego. Może np. podać miasto, z którego ktoś do nas dzwoni.

Według podanych informacji Microsoft udostępni swój dialer w drugim tygodniu grudnia. Początkowo pojawi się wyłącznie na terenie Indii. Obecnie nie wiadomo, czy amerykańska firma planuje globalną premierę swojej aplikacji.

Źródło: Gadgets 360 via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *