Własna dystrybucja Androida – Microsoft nie zaprzecza

Microsoft coraz śmielej funkcjonuje na Androidzie. W Cyanogenmodzie pojawią się aplikacje tej firmy, podobny zestaw jest instalowany na urządzeniach Samsunga. Gigant z Redmond wydaje nawet launchery na smartfony z logiem zielonego robota. Czy kolejnym krokiem będzie stworzenie własnej dystrybucji Androida?

Julie Larson-Green z Microsoftu musiała odpowiedzieć na pytanie jednego z dziennikarzy, które dotyczyło właśnie tego tematu. Zapytana wprost, czy Microsoft planuje stworzyć własną dystrybucję Androida odpowiedziała, że „jesteśmy wszędzie tam, gdzie są nasi klienci”.

Larson-Green nie zaprzeczyła zatem, że istnieje możliwość stworzenia własnej dystrybucji, jednocześnie nie potwierdzając, że prace nad takową w ogóle trwają. Nie ulega wątpliwości, że Microsoft coraz mocniej zaznacza swoją obecność na Androidzie. Firma negocjowała z Cyanogenem obecność Cortany i innych usług w najpopularniejszej modyfikacji Androida. Pakiet aplikacji Microsoftu jest również preinstalowany na najnowszych urządzeniach Samsunga. Microsoft pracuje także nad własnymi launcherami na Androida, integrując w nich między innymi własną wyszukiwarkę Bing.

Po niezbyt udanej przygodzie z mobilną odsłoną Windowsa, przedstawiciele Microsoftu zrozumieli, że muszą być obecni ze swoimi usługami tam, gdzie są ich klienci. Nawet jeżeli miałoby to oznaczać tworzenie aplikacji na konkurencyjne platformy. Być może kolejnym krokiem w stronę zjednania sobie przychylności użytkowników Androida powinno być stworzenie własnej dystrybucji?

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Własna dystrybucja Androida – Microsoft nie zaprzecza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *