Dotykowy gamepad dla urządzeń przenośnych opatentowany przez Microsoft

Microsoft złożył nowy wniosek patentowy, który tym razem dotyczy sposobu kontrolowania gier na urządzeniach wyposażonych w dotykowy wyświetlacz. Swego rodzaju wirtualny gamepad jest mocno stylizowany kontrolerem od konsoli Xbox.

Nowy patent Microsoftu to specjalna nakładka z wirtualnymi przyciskami, która będzie się pojawiać na wyświetlaczu. Została ona wyposażona w imitację prawdziwych gałek analogowych, a po prawej stronie znajdują się charakterystyczne dla kontrolera Xbox przyciski A, B, X oraz Y.

Z patentu dowiadujemy się, że poszczególne sekcje będzie można swobodnie przemieszczać, aby użytkowanie było wygodne i ergonomiczne. Zdaje się, że Microsoft chce ustandaryzować sposób grania na urządzeniach mobilnych. Nie ulega również wątpliwości, że takie obłożenie przycisków daje znacznie większe pole do popisu dla twórców gier, a same tytuły będą mogły być nieco bardziej zaawansowane.

2014-06-09_095018

Użytkownik będzie mógł przemieszczać wirtualne przyciski wedle własnego upodobania

Microsoft-News podaje również, że gigant z Redmond zamierza przenieść niektóre gry z Xboxa na urządzenia mobilne. Będzie to możliwe między innymi dzięki wirtualnemu kontrolerowi, który z powodzeniem zastąpi prawdziwe przyciski. Informacja ta nie została jednak potwierdzona przez Microsoft.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *