Microsoft zaniedbuje zabezpieczenia Windowsa 7?

Windows 7 to obecnie najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Jest zainstalowany na ponad połowie wszystkich komputerów i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Microsoft uparcie namawia jednak do przesiadki na Ósemkę, robiąc to na różne sposoby. Najnowsze testy bezpieczeństwa wskazują, że gigant z Redmond zaniedbuje ochronę Siódemki na rzecz Windows 8.

Moti Joseph oraz Marion Marschalek – specjaliści od spraw bezpieczeństwa, stworzyli specjalne narzędzie, które skanuje system pod kątem luk w zabezpieczeniach oraz przeprowadzonych aktualizacji. Okazuje się, że Microsoft lepiej dba o Windows 8.

Po przeskanowaniu ponad 900 bibliotek podczas konferencji Troopers14, specjaliści wykryli, że 4 identyczne luki zostały załatane wyłącznie w systemie Windows 8, natomiast Siódemka pozostała bez wsparcia w tym zakresie.

Spekulanci od razu wysnuli wnioski, że Microsoft specjalnie nie łata wszystkich luk w zabezpieczeniach Windows 7, by użytkownicy zdecydowali się na kupno Ósemki. Sam producent twierdzi, że Windows 8 jest sześć razy bardziej bezpieczny, niż jego poprzednik. Oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie nie jest znane – amerykańska firma nie skomentowała jeszcze wyników przeprowadzonych badań.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *