Dwie nowe Lumie z Windows 10?

W trakcie konferencji BUILD 2015, Microsoft skupił się na systemie Windows 10 w wersji desktopowej. Według zapowiedzi Joe Belfiore, urządzenia mobilne poczekają na „dziesiątkę” do jesieni. Wszystko wskazuje na to, że przesunięcie premiery wiąże się z pracami nad dwoma nowymi modelami Lumii. Za pośrednictwem serwisu WMPowerUser ujawniono wstępną specyfikację nadchodzących urządzeń.

Pierwszy z zapowiadanych smartfonów Lumia – obecnie kryjący się pod nazwą kodową Cityman – wyposażony będzie w 5.7-calowy wyświetlacz QHD, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon od Qualcomm, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia, 20 MP aparat tylny, kamerkę przednią 5 MP, a także w baterię o pojemności 3300 mAh (z możliwością wymiany). Całość napędzana będzie oczywiście systemem Windows 10.

Kolejne urządzenie z rodziny Lumia – nazwa kodowa Talkman – wyposażone będzie w 5.2-calowy panel QHD, 6-rdzeniowy procesor Snapdragon od Qualcomm, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia, baterię o pojemności 3000 mAh, kamerkę przednią 5 MP, 20 MP aparat tylny oraz również oferować będzie system Windows 10.

Wszystko wskazuje na to, że oba urządzenia mogą zadebiutować jesienią bieżącego roku. Podkreślamy jednak, że jest to nieoficjalny przeciek, którego nie skomentowali jeszcze przedstawiciele Microsoftu.

Źródło: WMPowerUser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *