Windows Insider ma już prawie 4 miliony użytkowników

Konferencja Build 2015, która zakończyła się 1 maja przyniosła zapowiedź wielu ciekawych funkcji związanych z systemem Windows 10. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak dużą popularnością cieszy się program Windows Insider, w ramach którego każdy internauta może testować najnowsze okienka zarówno w wersji desktopowej jak i mobilnej.

Otwarty program testów Windowsa 10 daje Microsoftowi możliwość sprawdzenia oprogramowania na ogromnej ilości zróżnicowanych urządzeń. Nie bez znaczenia jest fakt, że system wysyła do korporacji statystyki oraz inne dane umożliwiające wyeliminowanie możliwie największej ilości wykrytych błędów.

W styczniu dowiedzieliśmy się, że w ramach Windows Insider najnowsze “okienka” testowane są przez ponad 2 miliony użytkowników. Zainteresowanie systemem wyraźnie rośnie bowiem Microsoft ogłosił, że aktualnie w testach bierze udział ponad 3,7 mln zarejestrowanych użytkowników.

Jak widać, Windows Insider okazał się dużym sukcesem Microsoftu. Niedawno pojawiły się również spekulacje, że testerzy otrzymają za darmo pełną wersję systemu gdy ta zadebiutuje na rynku. Ilość uczestników program Windows Insider jest jednak bardzo duża więc trudno powiedzieć czy Microsoft zdecyduje się na tak odważny krok.

Windows Insider Preview build 10074 można pobrać z tej lokalizacji.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *