Emoji w nazwach plików i folderów na Windows 10? Tak, to jest możliwe

Emoji

Niezależnie od tego, jakie mamy zdanie na temat Emoji, trzeba przyznać jedno – są bardzo popularne. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że Microsoft wprowadził ich obsługę także w systemie operacyjnym Windows 10. Oczywiście nie służą one wyłącznie do komunikacji. Możemy przy ich pomocy także zmieniać nazwy plików, bądź folderów. W jaki sposób to zrobić?

Najnowsze wersje Windowsa 10 (aktualizacja z kwietnia 2018 i wyżej) obsługują Emoji także w nazwach. Niestety ich ilość jest dość ograniczona, ale to się już niedługo zmieni – deweloper powiedział, że uśmiechnięte buźki dopasują się do standardu UNICODE.

Jak zatem korzystać z Emoji w nazwach plików? To jest dziecinnie proste. Wystarczy, że po włączeniu edycji nazwy (rada: można to szybko zrobić klikając F2), wciśniemy kombinację klawiszy Windows + ;

W tym momencie powinniście zobaczyć na ekranie okienko wyboru ze śmiesznymi minkami – w tym popularne kaomoji.


Używając kombinacji klawiszy “Windows + ;” otworzymy specjalne menu z ikonkami / Screen: Instalki.pl

W interfejsie klawiatury ekranowej został w tym celu dodany specjalny przycisk.

Pamiętajcie jednak, że po wprowadzeniu Emoji w nazwie pliku, przenoszenie i operowanie nim na starszej wersji systemu może stać się niemożliwe. I o ile w przypadku przenoszenia dokumentu na komputer z najnowszą odsłoną Windowsa 10 nie sprawi raczej problemu, o tyle nie powinniśmy ryzykować sprawdzania na własnej skórze czy próba uruchomienia takiego pliku na Windowsie 7 czy Windows XP wypali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *