Microsoft Edge Chromium – uruchomisz również na Windows 7

Edge Chromium

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje o tym, że ruszyły oficjalnie testy nowej przeglądarki Edge zbudowanej na silniku Chromium. Wiele osób było ciekawych czy można ją zainstalować na Windowsie 7. I choć oficjalnie Microsoft nie zezwala na pobieranie instalatora użytkownikom systemów Windows 7 i Windows 8.1, to tak naprawdę zainstalowanie nowej przeglądarki nie jest żadnym problemem.

Microsoft zapowiedział udostępnienie Edge Chromium na wielu różnych platformach, jednak w tej chwili pobieranie pliku instalacyjnego wersji rozwojowej możliwe jest tylko na urządzeniach z Windowsem 10. Kluczem tutaj jest fakt, że dotyczy to wyłącznie oficjalnego źródła. Pobierając go chociażby z innego źródła np. tego, można uruchomić instalację i korzystać z nowej odsłony Edge także na starszych OS od giganta z Redmond.

Pobierając nowego Edge’a przez stronę internetową Microsoftu, nie zrobimy tego na systemie starszym od “dziesiątki”

Okazuje się jednak, że niekoniecznie musi ona poprawnie działać. Przeglądanie stron, korzystanie z Facebooka czy oglądanie filmów na YouTube nie sprawia żadnych kłopotów. Mogą one się jednak pojawić między innymi przy próbie odtworzenia wideo z Netfliksa. Trzeba więc liczyć się z tym, że Edge Chromium może niepoprawnie działać na komputerach z Windows 7.

Prawdopodobnie przeglądarka będzie dobrze działać również na Windowsie 8.1. Jednak dla obu starszych wersji Windowsa istnieje jeden warunek: system musi być w wersji 64-bitowej. Jeśli pracujecie na Windowsa 7 32-bit to prawdopodobnie nie obejrzycie nowego Edge’a.

Microsoft Edge Chromium na Windows 7 64-bit

Źródło, screen’y: Bleeping Computer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *