Emulator aplikacji dla Androida na Surface i sprzęt z Windows RT

W styczniu tego roku, firma BlueStacks ogłosiła, że zamierza wydać emulator, “App Player”, który pozwoli na uruchomienie tysięcy aplikacji utworzonych dla systemu Android na komputerach z Windows 8. Później specjaliści BlueStacks ogłosili podpisanie umowy z AMD, dzięki której możliwość odtwarzania aplikacji dla Androida została rozszerzona na komputery w architekturze ARM z systemem Windows 8.

Pozostało jednak pytanie, co z tabletami, takimi jak Surface firmy Microsoft, które działają na systemie Windows RT, utworzonym dla architektury ARM? Wydaje się, że zespół BlueStacks zamierza udostępnić emulator aplikacji Android także użytkownikom urządzeń mobilnych z nowym Windowsem. W rozmowie z dziennikarzem, reprezentant firmy powiedział: “Jesteśmy za udostępnieniem BlueStacks dla Windows R/T w przyszłym roku.”

Setki tysiące aplikacji na Windows RT
Pojawiają się nowe możliwości dla osób, które wybiorą tablety z platformą Windows. Z pewnością będzie to ogromny impuls dla Windows RT, który z powodu własnej konstrukcji nie jest w stanie uruchomić żadnych programów w wersji dla starszych systemów operacyjnych Windows. Dostęp do zawierającej setki tysięcy aplikacji biblioteki Androida mógłby wpłynąć na popularność urządzeń z RT.

Jak dotąd, nie ma wieści, ilu użytkowników systemu Windows zainstalowało emulator. Istnieje również wersja BlueStacks dla posiadaczy komputerów Mac, ale aplikacja jest obecnie we wczesnej fazie rozwoju.

Szczegółowe informacje na temat emulatora AMD AppZone dla Windows, który powstał przy współpacy firmy AMD z BlueStacks, można znaleźć tutaj.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *