Skype zmienia warunki korzystania z funkcji wiadomości wideo

Wygląda na to, że już wkrótce Microsoft wprowadzi nowe interesujące funkcjonalności do komunikatora Skype. Z tej okazji założono nową stronę, na której pojawiać się będą aktualne informacje. Dotyczyć będą kwestii warunków korzystania z aplikacji. Na pierwszy plan wysunęły się zmiany dotyczące funkcji wiadomości wideo.

Już niebawem użytkownicy którzy zapiszą się do płatnej usługi Skype Premium będą mogli wysyłać oraz otrzymywać nielimitowaną liczbę wiadomości wideo, natomiast bez względu na to czy wyślemy czy otrzymamy nowe wiadomości, będą one na stałe archiwizowane w bazie, a więc nie będzie limitu czasowego w przypadku ich gromadzenia wśród użytkowników Premium. W przypadku osób korzystających z darmowych funkcji, również będzie można wysyłać wiadomości wideo, jednak ich liczba będzie ograniczona. Póki co nie podano dokładnej liczby określającej limit przesyłania. Archiwizowane bez limitu będą z kolei informacje otrzymane od innych osób, podobnie jak w przypadku Premium.

Ponadto czas archiwizowania wiadomości dla podstawowego konta, wynosić będzie 90 dni. Użytkownicy którzy przed upływem tego czasu przejdą na usługę Premium będą mogli zachować wysłane przed terminem wiadomości. Jest to kolejny krok mający na celu zastąpienie funkcjonalności z Windows Live Messenger, który na początku przyszłego roku wyjdzie z obiegu na rzecz Skype’a.

Źródło: IT World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *