Finalna wersja IE 8 dopiero dla Windows 7 RC

W dniu dzisiejszym Gigant z Redmond udostępnił finalną wersję przeglądarki Internet Explorer 8. Microsoft wydał 25 wersji językowych. Oprogramowanie dostępne jest również w języku polskim. Dla przypomnienia; pierwsza wersja beta Internet Explorer pojawiła się w marcu 2008 roku. IE8 beta 2 można było pobrać w sierpniu 2008 roku, a w styczniu br. wydanie RC1, które to okazało się pierwszym i ostatnim kandydatem do finału.

Nowa przeglądarka umożliwia wyświetlanie stron www, tak jakby użytkownik korzystał z Internet Explorer 7 – służy temu tzw. przycisk Widok zgodności, który znajduje się na pasku narzędzi. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie w przypadku witryn, które były zaprojektowane dla starszych przeglądarek. Dzięki funkcji Przeglądanie InPrivate aplikacja nie przechowuje danych historii przeglądania, tymczasowych plików, danych formularzy, plików cookie oraz nazw użytkownika i haseł. Filtr SmartScreen chroni użytkownika przed fałszywymi i szkodliwymi witrynami sieci Web, które mogą naruszyć bezpieczeństwo danych, prywatność i jego tożsamość. Warto również wspomnieć o rozwiązaniu Web Slice – po dodaniu obiektu Web Slice, wszystkie informacje są dostępne w jednym miejscu (na nowym pasku Ulubione).

Niestety, jeżeli chodzi o wyniki osiągane w testach benchmarkowych, to IE8 znacznie odstaje od konkurencji. Dla przykładu można wziąć test Acid 3, gdzie wydanie w wariancie Release Candidate uzyskało tylko 20 punktów na 100 możliwych. Jednak zgodnie z tym co twierdzą przedstawiciele Microsoftu, w standardowym użytkowaniu, Internet Explorer 8 jest lepszym rozwiązaniem niż konkurencja.

Finalna wersja przeglądarki w przypadku systemu Windows 7 będzie dostępna dopiero wraz z premierą wydania Windows 7 RC (Release Candidate). Użytkownicy Windows XP oraz Vista mogą pobrać aplikację z następującej lokalizacji:

Internet Explorer 8

Uwaga! Przed instalacją finalnego wydania Internet Explorer 8, należy odinstalować starsze wersje przeglądarki (IE8 beta, IE8 RC).

Źródło: INSTALKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *