Windows 7 ożywi rynek dysków SSD?

Microsoft już dawno zapowiadał, że nowy Windows będzie zapewniał lepsze wsparcie dla dysków SSD. Jak donosi serwis DigiTimes.com producenci pamięci NAND wiążą z tym faktem duże nadzieje, ich zdaniem Windows 7 wzmoży zapotrzebowanie na tego typu pamięci.

Warto przypomnieć, że w listopadzie 2008 podczas konferencji Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) przedstawiciel Microsoftu zapowiedział iż Windows 7 będzie zoptymalizowany pod kątem kompatybilności z dyskami SSD. Producenci przypuszczają, że wzrost zainteresowania ich pamięciami nastąpi zaraz po premierze nowych “okienek”. Analitycy twierdzą, że lepsze wsparcie dla SSD w Windows 7 przyczyni się również do większego zainteresowania tego typu pamięciami wśród producentów komputerów na których system będzie instalowany.

Źródło: DigiTimes.com

6 thoughts on “Windows 7 ożywi rynek dysków SSD?

  1. Michal, spadek nastapil poniewaz kazdy z dyskow ssd ma swoj wlasny kontroler by rozpraszal dane w bramkach nand mozliwie osowo, raid tu nie ma sensu, zadnego, sa cale moduly laczone w raid i te maja jedynie sens

  2. Posiadam windows 7 Ultimate 64 PL, oraz 3 dyski SSD patriot PS100. Stosowalem różne kofiguracje w raid0 i jako samodzielne dyski. W każdym przypadku zamiast wzrostu wydajnosci nastąpil spadek, lub podobny rezultat co w przypadku zwyklych dyskoów HDD. Sam sie zastanawiam dlaczego tak jest, skoro win 7 ma wsparcie dla tych dysków. Czyżby będzie trzeba poczekać na sp1 czy sp2?

  3. ludzie nie kupujcie dysków SSD do komputerów ponieważ pamięć ta przy obecnej technice wytrzymuje do 5 mln cyklów zapis/odczyt .Jak na komputer jest to zdecydowanie za mało .wystarczy sobie wyobraźić komputer gracza gdzie dzwięk wystrzału jest odtwarzany setki razy w Ciagu gry.Pamięci SSD nadają się obecnie na PENDRIVE do domowego użytku jednak zwykłe staruszki magnetyczne 🙂

  4. Ciekawi mnie dalszy rozwój tej sytuacji. Chciał bym dokonać zakupu takiego dysku, ale jak widzę to za pewnie 2 lata dyski powinny znacznie stanieć no i tu mam :),y kolejny plus win 7, – obsługa SSD (jak zapowiadają – lepsza ), i mamy tu przykład tego, iż Microsoft napędza rynek części komputerowych i osiągnięć techniczny. Ale to nie pierwszy i nie ostatni raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *