Finalny Microsoft Security Essentials 2.0 już jest

Po kilku miesiącach wytężonych testów ukazała się finalna edycja darmowego narzędzia antywirusowego Microsoft Security Essentials 2.0. Oprogramowanie zabezpiecza w czasie rzeczywistym komputer z systemem Windows przed wirusami, programami szpiegującymi i innym złośliwym kodem.

Pierwsza finalna wersja Microsoft Security Essentials ukazała się we wrześniu 2009. W połowie bieżącego roku pojawiły się pierwsze doniesienia o pracach nad narzędziem MSE kolejnej generacji, które teraz zostało ukończone. W wydaniu 2.0 wprowadzono integrację z zaporą systemu Windows co oznacza, że podczas instalacji program zapyta czy firewall ma być aktywny. Rozszerzono ochronę przed zagrożeniami internetowymi poprzez dodatkową integrację z przeglądarką Internet Explorer. Szkoda, że producent nie wziął pod uwagę alternatywnych przeglądarek. Zaktualizowano silnik antywirusowy, który w nowej wersji oferuje lepsze wykrywanie i usuwanie zagrożeń. Kolejna nowość to moduł inspekcji ruchu sieciowego (tylko dla Windows Vista i Windows 7).

Microsoft Security Essentials 2.0 to doskonała alternatywa dla komercyjnych programów zabezpieczających. Oprogramowanie dostępne jest za darmo dla użytkowników oryginalnego systemu Windows. Warto również wspomnieć, że od października z programu mogą korzystać nie tylko użytkownicy domowi ale i małe firmy (do 10 komputerów).

Narzędzie Microsoft Security Essentials 2.0 dostępne jest do pobrania za darmo z działu Antywirusy na INSTALKI.pl dla Windows XP, Vista i 7. Dostępna jest również edycja 64-bitowa.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *