Firefox dla Windows 8.1 coraz bliżej. Poznaliśmy kolejne szczegóły

Mozilla w pocie czoła pracuje nad aplikacją swojej przeglądarki internetowej dedykowanej systemowi Windows 8.1, która ostatecznie zadebiutuje w styczniu 2014 roku. W związku z nadchodzącą premierą poznaliśmy kolejne szczegóły na jej temat. Mozilla zamierza zunifikować profile zarówno wersji modern, jak i desktopowej.

Brian Bondy odpowiedzialny za aplikację Firefox dla Windowsa 8.1 napisał na swoim blogu, że rozważano wiele możliwości związanych z obsługą kont użytkowników, jednakże ostatecznie zdecydowano się na zunifikowane profilów. Oznacza to, że zarówno wersja desktopowa, jak i „kafelkowa” będzie działała w oparciu o jedno konto użytkownika. Zatem wszystkie zakładki, ulubione strony i odnośniki będą wspólne dla obydwu wersji.

Ze względów technicznych, wersja modern nie będzie obsługiwać rozszerzeń i pluginów zainstalowanych w trybie desktopowym. Niektóre ustawienia przeglądarki również będą niezależne.

Przy okazji Brian Bondy nadmienił, że aplikacja Firefox jest tworzona z myślą o ekranach dotykowych, a użytkownicy korzystający z klawiatury i myszki nie odczują potrzeby włączania wersji modern.

Źródło: Mozilla

1 thoughts on “Firefox dla Windows 8.1 coraz bliżej. Poznaliśmy kolejne szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *