Usługa Office Web Apps otrzymuje nowe funkcje

Usługa Office Web Apps – największa konkurencja dla Dokumentów Google, otrzymała w dniu dzisiejszym sporą aktualizację, która pozwala kilku osobom jednocześnie pracować nad jednym dokumentem. Tym właśnie sposobem Microsoft odrobił największą stratę w stosunku do swojego amerykańskiego konkurenta.

Office Web Apps od tej pory umożliwia wygodną pracę nad dokumentem wielu osobom jednocześnie. Podobne rozwiązanie już od dłuższego czasu posiadają konkurencyjne Dokumenty Google i to właśnie ta funkcja świadczyła o ich przewadze nad konkurencją. Czyżby sytuacja miała się zmienić?

office_app_1

Podobnie jak w usłudze Google, każdy użytkownik w Office Web Apps otrzymuje własny kolor, dzięki czemu od razu wiadomo, kto aktualnie nanosi poprawki i przegląda dokument. Wszelkie zmiany w pliku są od teraz zapisywane automatycznie. Wspólna edycja jest możliwa dla wszystkich trzech składowych Office Web Apps – Worda, Excela oraz PowerPointa.

Office_app_2

Ponadto poszczególne moduły otrzymały nowe możliwości w ramach darmowej usługi sieciowej. Word pozwala na tworzenie nagłówków oraz stopek; dodano również większe możliwości formatowania tekstu oraz funkcję „Znajdź i zamień”. Rozszerzenia funkcjonalności doczekały się również webowe wersje Excela oraz PowerPointa – wszystko po to, aby praca z sieciowym Officem była bardziej efektywna.

Niewątpliwie Office Web Apps odrobiło właśnie straty do konkurencji, a biorąc pod uwagę fakt, że wygląd i obsługa poszczególnych modułów niczym nie odbiega od płatnych wersji desktopowych, jest to znakomita alternatywa dla Dokumentów Google.

Źródło: Office.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *