Firefox dla Windows 8 już w wersji testowej

Premiera najnowszej wersji desktopowego systemu operacyjnego Microsoftu już pod koniec tego miesiąca. Z każdym kolejnym dniem rośnie liczba aplikacji, znajdujących się w sklepie Windows Store, który stanowi integralną część Windowsa 8 oraz jest naturalnym uzupełnieniem narzędzi dostępnych w ramach interfejsu Modern. Wiadomo, że nad dedykowanymi wersjami swoich programów pracują niemalże wszyscy najwięksi gracze rynku przeglądarek internetowych. Mozilla udostępniła właśnie testową wersję Firefoksa dla Modern UI.

Na liście wersji rozwojowych Firefoksa pojawiła się najnowsza, oznaczona numerem 18.0a1. Mamy więc do czynienia z bardzo wczesnym wydaniem deweloperskim. W udostępnionej aplikacji bardzo wiele rzeczy wymaga jeszcze dopracowania i napisania. Przykładowo, w chwili obecnej nie zaimplementowano jeszcze obsługi… przewijania stron internetowych za pomocą rolki myszy.

Firefoksa 18.0a1 można pobrać z serwerów Mozilli. Ostrzegamy jednak, że wersja ta nie nadaje się do codziennego użytku i powinna być instalowana wyłącznie przez zaawansowanych użytkowników.

Źródło: Mozilla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.