Word 2013: nowe informacje o porcie pod Windows RT

Microsoft ogłosił już jakiś czas temu, że wersja Preview pakietu Office 2013 pojawi się na urządzeniach z Windows RT, między innymi na tablecie Surface. Na początku 2013 roku Microsoft automatycznie zaktualizuje pakiet do pełnej wersji. Teraz na światło dzienne wypłynęła informacja o programie Word 2013, a konkretnie o jego możliwościach pod kątem Windows RT.

Na oficjalnym blogu Worda, pojawiło się kilka informacji dotyczących nowych funkcji oraz intuicyjności korzystania z programu. Pierwsza kwestia dotyczy optymalizacji programu pod kątem tabletu z Windows RT. Dzięki zaawansowanym pracom, będzie możliwe ograniczenie do minimum wykorzystywanej pamięci w urządzeniach, aby program działał szybko i nie zawieszał się w czasie pracy. Wprowadzony zostanie również specjalny tryb o nazwie Deep Idle. Jest to nic innego jak specjalny stan czuwania, który pozwoli na znaczne oszczędzenie energii w przypadku zaprzestania pracy na dłuższy okres. Samo zminimalizowanie uruchomionej aplikacji pozwoli zaoszczędzić od 10 do 35% pamięci.

Ponadto pojawiła się wzmianka o dodatkowych funkcjonalnościach, mających ułatwić nawigację dotykową. Nie podano póki co więcej szczegółów, jednak według zapewnień, praca przy użyciu panelu dotykowego ma dać porównywalne efekty co pisanie na klawiaturze. Na ile sprawdzą się te zapewnienia przekonamy się już 26 października. Do tego czasu Microsoft nie wyklucza nowych informacji w tej sprawie, o czym z pewnością poinformujemy na naszych łamach.

Źródło: Word Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *