Flash 10.1 nie dla Windows Mobile 6.5

Zła informacja dla użytkowników Windows Mobile 6.5 – firma Adobe nie zamierza udostępniać technologii Flash 10.1 na platformę Microsoftu.

Kolejna wersja Flasha dla WM pojawi się dopiero po premierze Windows Phone 7 jednak dokłada data nie jest znana. Decyzja o rezygnacji z prac nad Flashem 10.1 dla Windows Mobile 6.5 podyktowana jest problemami technicznymi, system Microsoftu nie obsługuje niektórych kluczowych dla Adobe interfejsów API.

Cała branża IT wiąże z Flashem 10.1 wielkie nadzieje. Będzie to pierwsza wersja platformy w pełni zgodna z założeniami projektu Open Screen Project. Jest to inicjatywa wspierana przez najważniejsze firmy IT mająca na celu stworzenie spójnego środowiska dla różnego typu urządzeń, m. in. smartfonów, telewizorów i komputerów. W projekt sterowany przez Adobe zaangażowany jest Intel, Motorola, Nokia, LG, Google, HTC, Samsung, BBC, NVIDIA, Palm, itd.

Brak technologii Flash 10.1 dla WM to kolejny cios dla Microsoftu. Warto przypomnieć, że wczoraj z oficjalnej dystrybucji wyłączona została aplikacja Skype dla Windows Mobile.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *