13 lipca koniec wsparcia dla XP SP2

Użytkownicy pracujący na systemie operacyjnym Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2 powinni przygotować się do zainstalowania trzeciego dodatku serwisowego lub przejścia na Windows 7. W ten sposób możliwe będzie przedłużenie wsparcia technicznego, które w przypadku systemu Windows XP z dodatkiem SP 3 potrwa aż do 2014 roku.

13 lipca br. zakończy się wsparcie techniczne dla systemu operacyjnego Windows XP z Service Pack 2. Począwszy od kolejnego dnia użytkownicy tej wersji systemu przestaną otrzymywać regularne aktualizacje i mogą być narażeni na ataki ze strony złośliwego oprogramowania. Microsoft rekomenduje użytkownikom pracującym na systemie Windows XP zainstalowanie dodatku Service Pack 3 oraz przeglądarki Internet Explorer 8. Pozwoli to na kontynuowanie bezpiecznej pracy na komputerze do 2014 roku.

Service Pack 3 dla systemu operacyjnego Windows XP jest dostępny do pobrania pod tym adresem.

Źródło: Microsoft

7 thoughts on “13 lipca koniec wsparcia dla XP SP2

  1. Oj dajcie spokój. Microsoft chce robić bezpieczne systemy i od wielu, wielu lat bardzo dobrze mu to wychodzi. A to ,że “zmusza” użytkownika do przesiadki na nowszy system to tylko ze względu na jego bezpieczeństwo i komfort pracy. Poza tym, ludzie z MS robią Windowsa by zarobić. Pracują nad tym długo i ciężko, więc chcą mieć z tego jakiś zysk. Natomiast ludzie od Linuxa robią to tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji. Jeśli tak chcą to ich sprawa. Ja od 5 roku życia (2001) korzystam z Windowsa począwszy od wersji 98, przez XP aż do 7 i z każdej z nich byłem niezmiernie zadowolony. I muszę przyznać ,że każda jest 1234567890 razy lepsza od poprzedniczki.

  2. Na siłę usiłują wymyślać błędy i wady lepszego od Visty 1 i Visty 7 systemu, śmiesznie, żałośnie i zarazem nieracjonalnie to wygląda – czyli tradycyjnie na poziomie Microsoftu.

  3. x: a nie lepiej odrazu “Ubuntu” Ściągnąć (Obraz .ISO) za darmo i Instalować odrazu i zawsze mieć nowsze wersje co 2 lata niż przypuszczać pieniądze na kolejny System z Microsoftu że niby że jest Najlepszy itp. ale tak naprawdę to Microsoft zawsze będzie gorszym od “Linuksa” a jeśli chcecie przeczytać to macie tutaj -> http://www.pcworld.pl/news/347897/Microsoft.wspoltworzy.jadro.Linuksa.html,http://www.pcworld.pl/news/120556/Torvalds.Ludzie.za.bardzo.podniecaja.sie.Microsoftem.html,http://www.pcworld.pl/news/335005/Linus.Torvalds.Windows.rozwija.sie.za.wolno.html,http://www.pcworld.pl/news/123958/Stallman.Bedziecie.walczyc.o.wolnosc.Odrzucicie.Windows.i.Mac.OS.html,http://www.pcworld.pl/news/64073/Za.6.lat.Linux.pokona.Windows..html

  4. jak sie ma zabytek zamiast kompa to tak jest. ja mam zainstalowana 7 ultimate i wszystkie aktualizacje i jaklos nie mam problemow z dzialaniem ani spowolnieniem wiec twoje uwagi sa malo sluszne.

    Co do SP3 dop XP to jakos siedzialem na tym jakis czas i nie bylo zadnych problemow. jak ci sie to wiesza to zmien kompa a nie marudzisz

  5. Kolejny chwyt marketingowy ze strony Microsoftu. Gdy użytkownik pobierze i zainstaluje SP3 komputer będzie mu strasznie wolno działał i się ciągle zawieszał, on się wkurzy, dowie się, że Windows 7 jest dobry i go kupi. A to, że aktualizacje coś dają to ściema, bo prawie nic nie dają, spowalniają tylko system.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *