Funkcja Continuum nie dla każdego urządzenia

Windows Continuum to interesująca funkcja, która umożliwia przekształcenie smartfona z Windows 10 Mobile w namiastkę komputera. Wystarczy podłączyć urządzenie do monitora, dołączyć do tego klawiaturę i myszkę, by móc korzystać z szeregu aplikacji, np. pakietu biurowego.

Jak się jednak okazuje, nie każdy smartfon z Windows 10 Mobile będzie z Continuum kompatybilny. Microsoft podał właśnie, jakie są minimalne wymagania.

Obecnie Continuum współpracuje wyłącznie z dwoma procesorami – Qualcomm Snapdragon 808 oraz Snapdragon 810. W przypadku wyświetlaczy Full HD wymagane będzie 3 GB pamięci RAM, natomiast wyświetlając obraz w 720p wystarczy 2 GB RAM-u.

Reszta wymagań to przynajmniej 16 GB pamięci wewnętrznej oraz dwuzakresowy moduł Wi-Fi 802.11n. Telefon musi również wspierać Miracast.

Wśród rekomendowanych wymagań znalazł się także slot na kartę microSD oraz złącze USB Type-C.

Obecnie jedyne smartfony, które obsługują Continuum, to Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Każdy producent, który stworzy urządzenie spełniające powyższe wymagania, również będzie mógł zaimplementować w swoim telefonie wsparcie dla Continuum.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *