Funkcja przenoszenia drukowanych tabel do Microsoft Excel dostępna na urządzeniach z Androidem

Microsoft Excel

Gigantowi z Redmond wreszcie udało się „nauczyć” sztuczną inteligencję przenoszenia drukowanych tabel do programu Microsoft Excel w wersji na Androida. Technologia przenoszenia skanów tekstu na edytowalny tekst to w zasadzie żadna nowość, lecz tabelki stanowią nieco bardziej zaawansowaną formułę.

Co ciekawe, tytułowa funkcja zadebiutowała już… we wrześniu 2018 roku. Wtedy jednak dostępna była jedynie dla użytkowników posiadających wersję pakietu Office w wersji Insider. Teraz nareszcie zostaje ona udostępniona publicznie jako ogólnodostępna funkcjonalność w ramach lutowej aktualizacji usługi Microsoft 365.
„Wstaw dane z obrazu”, bo tak nazywa się wprowadzona nowość, na pewno spodoba się osobom, które mają na co dzień do czynienia z dużą ilością „papierkowej” roboty. Teraz w prosty sposób mogą przekonwertować tekst drukowany na wersję elektroniczną i tym samym zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Na razie funkcja obecna jest jedynie na urządzeniach z systemem Android – data premiery na iOS nie została jeszcze podana, ale Microsoft planuje ją udostępnić już niebawem.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *