Gates i Balmer – pokaz Windows 7

Rozmowa Billa Gatesa i Steve’a Ballmera na konferencji D6 dotyczyła założenia i początków Microsoftu i ogólnej pracy w firmie. Rozmawiano także o misji firmy i sposobie tworzenia nowych produktów. Oprócz tego poruszony temat związany z przejęciem Yahoo przez Microsoft.

Zgodnie z zapowiedziami na konferencji D6 zaprezentowano publicznie jeden z buildów Windows Seven, nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Powstawał on w ścisłej współpracy z osobami odpowiedzialnymi za stworzenie Microsoft Surface. Dzięki temu system można obsługiwać bez obsługi myszki, czy klawiatury – wszystkie operacje można stosować przez dotyk. Nie było by w tym nic rewolucyjnego, gdyby nie obsługa multi-touch, czyli technologi pozwalającej na dotknięcie kilku punktów ekranu na raz. Microsoft ma zamiar przeprojektować system, by korzystanie z niego przez dotyk było łatwiejsze i powszechniejsze. Testy nowego systemu wykonano na tablecie firmy Dell.

Poniżej przedstawiamy klika zrzutów ekranu nowego systemu.

p1000152

p1000155

p1000159

p1000160

p1000165

Źródło: engadget.com

Autor: Łukasz Zięba

12 thoughts on “Gates i Balmer – pokaz Windows 7

  1. Panowie, Vista jest jedynie pewnego rodzaju chwytem marketingowym, mającym na celu skłonienie potencjalnych urzytkowników do przejścia do kolejnej generacji komputerów w taki sposób, by każdy urzytkownik posiadał komputer z 64 bitową architekturą procesora wraz z poszerzonym zakresem instrukcji. Zauważcie co miał zrobić MS, jeśli nagle obudził się z ręką w nocniku, bo apple go przegoniło, ba! nawet opensourcowe aplikacje. Tu chodzi generalnie o standardy i radykalne zmiany między architekturami. Zgodze się że wista 32b jest mało efektywnym systemem, ale 64b na 4-ro rdzeniowym procesorze, przy 8GB RAM i szybkiej magistrali chodzi tak samo jak jego poprzednicy na starszych komputerach, czyli bez zarzutu. Niestety standaryzacja nie przebiega tak szybko jak planowano, dlatego przedłużono żywot xp i będzie zdjęty z taśmy podajże dopiero około 2014r. Windows 7 będzie nowym standardem i zarówno microsoft jak i IBM dbają o to, by nas w niego wprowadzić. Pozdrawiam wszystkich czytelników!

  2. hehe, jak zwykle znalazl sie jakis gSmCwwWaNIaK, ktory mysl , ze wie wszystko najlepiej…od maja wiadomo, ze siodemeczka BEDZIE na jedynie na odswiezonym kernelu… oczywiscie szkoda, bo ciekaw bylem tego minWina, ale na zupelnie nowy i przelomowy system to raczej jeszcze bedzie trzeba poczekac, o ile w ogole pan Gates nas kiedys takim uraczy, bo w koncu czas leci, a w 2012 wessie nas czarna dziura..

  3. GSMmANIAK napisał:\”Seven będzie opierał sie wogóle na nowym jądrze nie będzie już nim kernel .\”Mały błąd rzeczowy, kernel zawsze będzie jądrem – zajrzyj do słownikapZastanawiam się o co Ci chodziło, o to że MS stworzyło zupełnie nowe jajko do swego systemu tak?

  4. Wogóle czytaliście informacje o Windows 7 ??? Bo wydaje mi się że nie do końca jedynie kolega ~Pawgal jest obeznany w temaci. Windows 7 to będzie wogóle co innego niż XP i dużo gorsza Vista . Seven będzie opierał sie wogóle na nowym jądrze nie będzie już nim kernel .A poza marginesem Vista to najgorszy badziew w historii Microsftu zaraz Millenium . PZDR

  5. Ty gościu jeteś śmieszny Zobacz sobie ze nawet na dobrym sprzęcie wydajność Visty jest dużo gorsza niz na XP. Własnie powinni to robić na odwrót nowy system lepsza metoda działania itp. Nie chodzi mi o to żeby działał na starym sprzęcie tylko żeby na nowym działał dużo szybciej.

  6. Nie rozumiem narzekania internautów na wymagania sprzętowe systemu, to naturalne że wraz z rozwojem technologi software ciągnie za sobą potrzebę wzrostu technologii hardware. Tak czy inaczej dziś fajnie śmigający komputer dla Visty można złożyć za śmieszne pieniądze (około 800 – 1000zł) a co do XP, system na 7 lat a skoro wasze kompy maja tyle samo albo troszkę mniej to nie ma się co dziwić że Vista na tym nie ujedzie. To samo będzie z Win7 gdzie microsoft zapowiadał rozwinięte jądro Visty pod ten system, wszystko jasne? Myślę że tak 🙂

  7. co do rewolucyjności interfejsu: multitouch jest już od kilkunastu miesięcy w Mac OS X implementowanym na iPhonie i Ipodzie Touch, a ostatnio Mac OS X Leopard wspiera technologie multiouch na touchpadach MacBook\’ów PRO

  8. Zanim ten system będzie sprzedawany w sklepach minie pare dobrych lat. Założę się, że podzespoły komputera będą miały o wiele wyższe parametry niż obecnie – wymagania 7 mogą być również wyższe niż Visty.

  9. Hmmm mi tam najbardziej żal że porzucili nowe jądro min win…jeśli 7 będzie miało wyższe wymagania systemowe niż vista to nie wróże jej dobrze 😛 ale wystarczy tylko sobie wyobrazić co by było gdyby miała wymagania na poziomie xp albo i niższe 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *