Gogle wirtualnej rzeczywistości od Microsoftu

Komputery PC mają Oculus Rift, a PlayStation 4 czeka na Project Morpheus. Okulary wirtualnej rzeczywistości zmierzają na każdą liczącą się platformę i wszystko wskazuje na to, że pojawią się również na Xbox One. Microsoft pracuje nad własnym projektem.

Wzmianki na temat gogli wirtualnej rzeczywistości dla Xbox One pojawiały się już wcześniej. Teraz serwis VR Focus niejako potwierdził to u niezależnych deweloperów, którzy mieli już okazję pracować nad projektem. Aktualnie nie znamy konkretnych danych, jednak podczas premiery możemy się spodziewać kilku gier, które będą kompatybilne z goglami.

Te mają zostać zaprezentowane po raz pierwszy w trakcie targów E3 2015. Analitycy wskazują również, że w tym samym roku może nastąpić oficjalna premiera sprzętu.

Wiadomość ta nie jest wielkim zaskoczeniem, zważając na postępujące trendy w branży elektronicznej rozrywki. Phil Spencer, czyli szef sekcji Xboksa, potwierdził nawet podczas Game Developer Conference 2014, że jego zespół pracuje nad takim rozwiązaniem.

Źródło: VR Focus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *