Ciekawa aktualizacja dla Microsoft Lumia – wsparcie wideo w jakości 4K

Microsoft potwierdził w październiku, że na dobre rozstaje się z marką Nokia Lumia. Kolejne modele smartfonów z tej serii są już wydawane pod nazwą Microsoft Lumia. Okazuje się, że zmianie ulega nie tylko marka. Firma z Redmond ogłosiła właśnie ciekawą aktualizację dla kolejnych modeli.

Wprowadzenie systemu Windows 10 dla wszystkich modeli Lumia to nie jedyna zaplanowana zmiana. Rozpoczęto właśnie aktualizację oprogramowania o nazwie Denim, które znajduje się w najnowszych urządzeniach. Wśród zmian wyróżniono możliwość nagrywania materiałów wideo w jakości 4K czy szybsze uruchamianie aparatu oraz przechodzenie pomiędzy trybem uśpienia a gotowością do robienia zdjęć. Nowości widoczne będą także w przypadku obsługi Cortany – użytkownicy będą mogli ją aktywować nawet w trybie uśpienia telefonu.

Oprogramowanie Denim znajduje się póki co wyłącznie w czterech modelach Lumia: Lumia 830, Lumia 930, Lumia Icon oraz Lumia 1520. Microsoft zapowiada jednak wprowadzenie stosownych poprawek do kolejnych urządzeń od stycznia 2015 roku.

Źródło: Mashable, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *