Windows 10 na każdej Lumii z Windows Phone 8

Microsoft już jakiś czas temu zdradził plany unifikacji wszystkich swoich systemów operacyjnych. Dzięki temu ta sama wersja Windows 10 będzie działała zarówno na komputerach, tabletach, jak i smartfonach. Wiemy już, że aktualizację otrzymają wszystkie smartfony z serii Lumia.

Trzeba przyznać, że Microsoft dba o swoich użytkowników. Na oficjalnym koncie Lumii na Twitterze pojawił się wpis informujący, że wszystkie smartfony z tej serii, które aktualnie działają na Windows Phone 8, otrzymają aktualizację do Windows 10. Nadmieniono również, że w przyszłości pojawią się nowe modele oparte bezpośrednio na Windows 10, ale tego akurat można się było spodziewać.

Pod tym względem smartfony Microsoftu mają przewagę nad konkurencją. Podczas gdy stosunkowo nowe modele oparte na Androidzie nie otrzymują najnowszych aktualizacji, urządzenia z kafelkowym systemem wciąż mogą liczyć na wsparcie producenta i nowe funkcje związane z Windows 10.

Oczywiście Microsoft nie zdradził konkretnych planów związanych z aktualizacją. Jedno jest jednak pewne – Windows 10 zmierza na urządzenia mobilne i skorzystają z niego wszyscy klienci giganta z Redmond.

Źródło: Twitter

1 thoughts on “Windows 10 na każdej Lumii z Windows Phone 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *