Skype w przeglądarce internetowej

Bez wątpienia Skype jest jednym z najlepszych komunikatorów do rozmów głosowych i wideo. Microsoft zadbał aby dostęp do aplikacji był niemal wszędzie – na komputerze, smartfonie, konsoli czy w telewizorze. Teraz za sprawą Skype for Web (Beta) będzie można uruchomić popularny komunikator bez instalacji, bezpośrednio w oknie przeglądarki internetowej.

Jonathan Watson na oficjalnym blogu zapewnia, że nowa usługa jest idealna dla użytkowników, którzy nie chcą instalować dodatkowego oprogramowania na komputerze. Wystarczy odwiedzić stronę Skype.com aby łatwo połączyć się z przyjaciółmi, rodziną czy współpracownikami. Rozwiązanie wydaje się idealne w sytuacji gdy korzystamy z czyjegoś komputera, a potrzebujemy szybkiego dostępu do kontaktów ze Skype.

Skype for Web powinien działać bez problemów na komputerach z zainstalowaną przeglądarką Internet Explorer, Chrome, Firefox lub Safari. Usługa znajduje się jeszcze w fazie Beta co oznacza, że nadal jest testowana. Microsoft poinformował, że usługa będzie dostępna dla niewielkiej grupy użytkowników ale z czasem zasięg będzie poszerzany. Wszyscy użytkownicy Skype powinni otrzymać dostęp do nowej formy komunikacji w ciągu najbliższych miesięcy. Wystarczy zalogować się na swoje konto i sprawdzić czy dostęp jest aktywny.

Źródło: Skype

1 thoughts on “Skype w przeglądarce internetowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *