Skype for Web – ruszyły zamknięte testy

Skype z poziomu przeglądarki internetowej to jeden z aktualnych projektów Microsoftu, o którym po raz pierwszy pisaliśmy w ubiegłym roku. Serwis Neowin informuje, że właśnie rozpoczęły się zamknięte testy beta usługi. Aby wziąć w nich udział, należy posiadać specjalne zaproszenie.

Skype for Web, czyli przeglądarkowa wersja popularnego komunikatora, oferuje wszystkie podstawowe funkcje, jakie znamy z aplikacji desktopowej. Użytkownicy mogą ze sobą rozmawiać za pomocą czatu, nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykonać połączenie głosowe.

Także interfejs jest podobny do tego, co znamy ze standardowej wersji Skype’a. Dzięki temu użytkownicy nie powinni mieć problemów w odnalezieniu się w nowej usłudze.

Webowa wersja Skype będzie ciekawym rozszerzeniem możliwości popularnego komunikatora. Przyda się szczególnie tam, gdzie nie możemy lub nie chcemy instalować standardowej aplikacji. Na podobnej zasadzie działają także inne komunikatory – m.in. polskie GG.

Skype for Web

Skype w wersji przeglądarkowej / Źródło: Neowin

Skype for Web znajduje się obecnie w fazie zamkniętych testów. Niestety aby wziąć w nich udział, należy posiadać specjalne zaproszenie. Szczęścia można spróbować w tym miejscu.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *