Jakie będą nowości w Windows 10? Microsoft twierdzi, że rewolucyjne

Windows 10 Technical Preview jest już od jakiegoś czasu dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Nie oznacza to jednak, że programiści giganta z Redmond nie pracują nad kolejnymi nowościami. Z tego też względu co miesiąc otrzymujemy dużą aktualizację, a już niedługo czeka nas coś „specjalnego”.

Tak przynajmniej twierdzi Microsoft na swoim blogu, tłumacząc się przy okazji, dlaczego w tym miesiącu nie udostępniono nowego buildu. Programiści pełną parą pracują nad stabilnością systemu oraz nowymi funkcjami. Te ostatnie mają być tak rewolucyjne, że warto na nie poczekać.

Gabe Aul z Microsoftu zdradził również, że ze względu na ilość nowych rozwiązań, kolejny build został wewnętrznie nazwany jako FBL_AWESOME, aby programiści wiedzieli, nad czym dokładnie pracują. Efekty ich starań poznamy już 21 stycznia, podczas specjalnej konferencji organizowanej przez Microsoft.

Przy okazji opublikowano dane dotyczące aktualnych testów. Według nich z nowego systemu korzysta już 1,5 mln użytkowników, z czego 450 tysięcy oznaczono jako „wysoko aktywnych”. Co to oznacza? Osoby te korzystają z Windows 10 Technical Preview na co dzień, traktując go jako swój główny system.

Ilość testujących jest znacznie większa, niż w przypadku poprzednich systemów operacyjnych, co zostało ujęte na poniższym wykresie:

popularność poszczególnych wersji testowych Windowsa

Wykres przedstawiający popularność poszczególnych wersji testowych Windowsa

Wszystko wskazuje na to, że prace nad kolejnym systemem operacyjnym idą pełną parą, a Microsoft z rozwojem swojej platformy podąża w dobrym kierunku. O czym świadczy między innymi wysoka liczba testujących.

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “Jakie będą nowości w Windows 10? Microsoft twierdzi, że rewolucyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *