Google Chrome również w wersji dla Metro UI

Do tej pory mieliśmy okazję poznać nieco szczegółów na temat planów Mozilli związanych z nowym systemem operacyjnym Microsoftu – Windows 8. Wiemy już między innymi, że fundacja rozpoczęła już prace nad specjalną wersją Firefoksa, dostosowaną do interfejsu Metro. Okazuje się, że konkurencja nie zamierza odpuszczać. Oprócz wbudowanego w system Internet Explorera i Firefoksa, użytkownicy będą mogli również zainstalować specjalną wersję przeglądarki Google Chrome.

Firma Google poinformowała, że również pracuje nad przeglądarką Chrome, dedykowaną systemowi Windows 8 i dostosowaną do interfejsu Metro. Można byłoby się spodziewać, że do tego celu wykorzystana zostanie mobilna wersja Chrome’a. Będzie jednak inaczej – twórcy zamierzają opracować interfejs od początku, bazując na aplikacji dla dekstopów.

Niestety, w chwili obecnej nie wiadomo kiedy nowa wersja Google Chrome zostanie udostępniona do ściągnięcia. Jej twórcy mają jednak jeszcze trochę czasu, bowiem premiery Windowsa 8 spodziewać się można dopiero w okolicach jesieni.

Źródło: Google

One thought on “Google Chrome również w wersji dla Metro UI

  1. “Można byłoby się spodziewać, że do tego celu wykorzystana zostanie mobilna wersja Chrome’a”

    Jaka mobilna wersja ? Przecież na WP nie ma Chrome’a

    BTW: Po tym najbardziej straci Opera, ponieważ ta, nawet nie ma Opery Mobile na Windows Phone. Najgorsze jest to że nawet nie poinformowali czy trwają jakie kolwiek prace na platformę WP7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.