Rozpoczęto rozwój Firefox dla Windows 8 z interfejsem Metro

W lutym Mozilla zapowiedziała oficjalnie przeglądarkę internetową Firefox dla Windows 8 – zarówno w wersji desktopowej, jak i dostosowaną do nowego interfejsu użytkownika Metro. Mozilla przewidywała wówczas, że przygotowanie przeglądarki pod interfejs Metro będzie wymagało dużo więcej pracy niż rozwój wersji desktopowej. Chodzi o proces początkowy rozwoju oraz integrację systemów.

Wczoraj programista Mozilli Brian Bondy ujawnił, że faktycznie praca rozwojowa dotycząca Firefox dla Windows 8 Metro oficjalnie się rozpoczęła (jak przekazał członek zespołu, pracę rozpoczęto w zeszły poniedziałek).

Bondy podzielił się ciekawymi informacjami, które na samym początku zaskoczyły zespół rozwoju Firefox dla Metro. Otóż, jeżeli Firefox nie będzie oznaczony w Windows 8 jako domyślna przeglądarka, nie będzie mógł być stosowany w Metro UI. Najwyraźniej decyzja o takim kroku została podjęta przez Microsoft. Nie bardzo wiadomo, z jakiego powodu. Bondy mówi także, że podczas prac Mozilla będzie korzystać z biblioteki Windows Runtime C++ Template Library. Kiedy ukaże się ta wersja Firefoksa? Zapewne niedługo po wydaniu “ósemki”.

Źródło: Neowin

3 thoughts on “Rozpoczęto rozwój Firefox dla Windows 8 z interfejsem Metro

  1. Mogą sobie tworzyć nawet dla win9 jeśli taki będzie, co z tego skoro nie widać wersji na system 64 bitowy, który od wersji windows7 jest dobrym systemem. Tak więc jest przestarzały i uwstecznia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *