Tablet Nokii z Windows 8 jeszcze w tym roku?

Pierwsze plotki o możliwości przygotowywania przez Nokię własnego tabletu pojawiły się w Internecie niedługo po premierze pierwszej generacji iPada. W takim okresie Nokia borykała się jednak z wewnętrznymi problemami, a urządzenie tego typu nie ujrzało w końcu światła dziennego. Po rozpoczęciu współpracy pomiędzy Nokią i Microsoftem możemy spodziewać się, że firma może zechcieć wypuścić na rynek tablet z najnowszym Windowsem.

Windows 8 to system, który w swoich założeniach ma działać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i tabletach. Ma to zostać osiągnięte poprzez połączenie interfejsu Metro z tradycyjnym pulpitem systemu Windows. I to właśnie ten produkt miałby zagościć na tablecie fińskiego producenta. Do tej pory plotki dotyczyły tabletu działającego pod kontrolą Windows 7 oraz systemu MeeGo. Najnowsze przecieki informują, że ma on się pojawić jeszcze w tym roku. Możliwe, że zostałby on zaprezentowany wraz z premierą nowych okienek i wsparłby on sprzedaż Windowsa 8 na desktopach.

Tablet Nokii z nowym Windowsem jest tym bardziej możliwy, że firma jest obecnie strategicznym partnerem mobilnym Microsoftu.

Źródło: Unwired View

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *