Google Docs wspiera starsze formaty Microsoft Office do końca stycznia 2013

Pod koniec września Google ogłosiło, że od 1 października bieżącego roku, użytkownicy Google Docs nie będą mogli pobrać dokumentów w formatach .doc, .xls i .ppt, które były używane przez Microsoft Office w wersjach od 1997 do 2003. Decyzja ta jednak nie spodobała się wielu użytkownikom, którzy postanowili masowo zgłosić swój sprzeciw. Biorąc pod uwagę, że spora część niezadowolonych w dalszym ciągu korzysta ze starszych wersji Office’a, który służy przede wszystkim w sprawach służbowych, byłby to zły zabieg ze strony Google. Na oficjalną odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Na blogu Google Apps pojawiła się informacja, że wsparcie dla starszych wersji Office’a będzie aktualne jeszcze przez 3 miesiące. W notce napisano m.in.: “Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z naszych klientów chce więcej czasu, zanim zmiana zacznie obowiązywać. Jak można zauważyć, zmiana nie weszła w życie 1 października. W celu wsparcia naszych klientów postanowiliśmy przedłużyć czas na przesiadkę do nowszych wersji Office’a do 31 stycznia 2013 roku”.

Decyzja ta z pewnością zadowoli wszystkich niezadowolonych z wcześniejszych postanowień Google. Ponadto pojawiła się informacja o rozpoczęciu wsparcia dla nowszych wersji pakietu Office. Od teraz możliwy jest eksport plików w formatach .docx, .xlsx. oraz .pptx. Czy rezygnacja ze starszych formatów jest dobrym pomysłem to już sprawa dyskusyjna, jednak już teraz warto przygotować się na zmiany, które nastąpią od lutego przyszłego roku.

Źródło: Google Apps Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.