Gracze od Windows XP bardziej cenią sobie Windows 8.1

Windows XP wciąż jest niezwykle popularnym systemem, jednak zdaje się, że gracze korzystają z niego coraz rzadziej, decydując się na nowsze rozwiązania, wśród których nie brakuje Windows 8 a także aktualizacji oznaczonej numerem 8.1. Ta ostatnia na platformie Steam radzi sobie coraz lepiej.

Najnowsze zestawienie popularności systemów operacyjnych użytkowników platformy Steam jednoznacznie wskazuje, że Windows XP nie nadaje się już do grania. Nic w tym dziwnego, wszak system ten nie obsługuje bibliotek DirectX 10 i nowszych, a to właśnie z nich korzystają wszystkie współczesne gry.

W grudniu 2013 roku Windows 8.1 wyprzedził przestarzałego XP i jest aktualnie zainstalowany na niemal 9% wszystkich maszyn użytkowników Steama. Jeżeli dodamy do tego klasyczną wersję Windows 8, kafelkowy system osiągnie wynik na poziomie około 20%, czyli całkiem nieźle. Niekwestionowanym liderem wciąż jest Windows 7, który jest zainstalowany na ponad 60% komputerów. Windows XP to aktualnie zaledwie 6% całości.

steam december 2013

O ile zwykli użytkownicy wciąż bronią Windows XP, twierdząc, że nie potrzebują nowszych rozwiązań, tak gracze bez mgnienia oka przenieśli się w bardziej współczesne środowisko, dzięki czemu mogą się cieszyć pełnią możliwości dzisiejszych gier.

Pobierz: Steam dla Windows

Źródło: Steam, The Next Web

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *