Microsoft rozważał alternatywę w postaci Androida

Serwis The Information donosi, że Microsoft jako alternatywę dla Windows Phone rozważał Androida. Plan zakładał możliwość wybrania przez klientów systemu operacyjnego, jaki byłby zainstalowany na świeżo kupionym smartfonie. Szaleństwo, czy sposób na sukces?

The Information donosi o niedoszłym planie Microsoftu, dzięki któremu użytkownicy kupujący nowego smartfona mieliby możliwość wyboru pomiędzy Windows Phone a Androidem. Informacje pochodzą bezpośrednio od jednego producenta, który otrzymał taką propozycję od giganta z Redmond.

Trzeba przyznać, że byłby to dość ciekawy sposób na rozpropagowanie Windows Phone, choć z drugiej strony mógłby się zakończyć całkowitą klęską. Użytkownicy mając do wyboru zarówno system Microsoftu, jak i alternatywę w postaci Androida, mogliby po prostu częściej wybierać zielonego robota.

Plan nie doszedł do skutku prawdopodobnie również ze względów czysto technicznych. Wyprodukowanie smartfonów, które są przystosowane zarówno do działania z Windows Phone, jak i z Androidem, z pewnością nie należy do zadań łatwych. Późniejsza obsługa techniczna mogłaby być nieco kłopotliwa.

Źródło: The Information, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *