Microsoft sprzedał 3 miliony konsol Xbox One

Microsoft po raz pierwszy oficjalnie potwierdził ilość sprzedanych konsol Xbox One w 2013 roku. Okazuje się, że pomimo dostępności w zaledwie 13 krajach, sprzedaż przekroczyła imponującą liczbę 3 milionów egzemplarzy. Xbox One stał się jednocześnie najszybciej sprzedającą się konsolą na terenie Stanów Zjednoczonych.

Tego można było się spodziewać. W listopadzie na terenie Stanów Zjednoczonych Xbox One pobił wszelkie rekordy popularności, detronizując poprzednie wersje konsol Microsoftu. Liczba 2 milionów sztuk została przekroczona w zaledwie 18 dni od premiery. Microsoft nie podaje oficjalnych informacji na temat sprzedaży w poszczególnych krajach, jednak inne raporty wskazują, że na terenie samej Wielkiej Brytanii zeszło ponad 900 tysięcy sztuk next-genowego Xboxa.

Wynik jest imponujący również ze względu na fakt, że konsolę aktualnie można nabyć zaledwie w 13 krajach. Co prawda pokrywają one główne zainteresowanie sprzętem Microsoftu, jednak rozszerzenie dostępności przyczyniłoby się do jeszcze szybszego wzrostu sprzedaży. Xbox One ma się pojawić w kolejnych krajach już niebawem. Nie znamy jednak dokładnych dat związanych z premierą np. w Polsce.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *