Gracze wybrali. Windows 10 najpopularniejszym systemem

Windows 10 i Steam

W styczniu Windows 10 deptał Siódemce po piętach, natomiast w lutym oba systemy zrównały się pod względem popularności na platformie Steam. Najnowsze statystyki wskazują, że w marcu najnowsza platforma Microsoftu wyszła na prowadzenie.

64-bitowy Windows 10 jest zainstalowany na 36,97% komputerów należących do graczy korzystających z platformy Steam. To wzrost o niemal 3 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Na drugim miejscu z wynikiem 32,99% uplasował się 64-bitowy Windows 7, jednak system ten sukcesywnie traci udziały. A to oznacza, że po prostu coraz więcej osób przekonuje się do Windows 10.

Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli do wyników dodamy również systemy w wersji 32-bitowej, to Windows 7 wciąż posiada nieznaczną przewagę nad Dziesiątką. Sądząc po prędkości adaptacji, w nadchodzących miesiącach powinno się to zmienić.

Łącznie z systemów Microsoftu korzysta 95,70% użytkowników Steama. Reszta to głównie Mac OS X (3,32%) oraz Linux (0,85%). Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na system z logiem pingwinka. Jeszcze do niedawna wieszczono wielkie zainteresowanie tą platformą wśród graczy, głównie ze względu na SteamOS. Plany Valve do wypromowania własnego systemu spaliły jednak na panewce, a Linux wciąż znajduje się na marginesie.

Źródło: Valve

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *